TEAMS

 usa sweden-flag-150x100 flag_of_mongolia-150x100 finl-150x100 belarus_150x100 flag_of_kazakhstan-150x100 en-lgflag-150x100 semestafakta-norway-flag-150x100 poland-flag-150x100 flag_of_russia-150x100 flag_of_lithuania-150x100 flag_of_ukraine-150x100 bulgeria-flag-150x100

___________________________________________

belarus_150x100    REPUBLIC OF BELARUS

Participants: Pavel Ihnatovich, Aliaksei Yudzenkou, Ivan Dzen, Aliaksey Valichenka, Vadzim Yakubovich, Yury Shchors
Captains: Aliaksandr Rozin, Kanstantsin Tsikhanau
Delegate: Aleksandr Romanov

___________________________________________

bulgeria-flag-150x100    BULGARIA

Participants: Ivaylo Hristov, Ludmil Kirilov, Martin Kasabski, Petar Todorov, Nikola Stefanov, Georgi Parvanov
Captains: Kaloyan Dimitrov, Ivan Dimitrov

___________________________________________

en-lgflag-150x100    ESTONIA

Participants: Jaak Kask, Konstantin Voznjuk, Margus Ollin, Laur Tammeorg, Margus Mosov, Denis Manov
Captains: Lehar Leetsaar, Alexander Andrusenko
Delegate: Mati Banhard

___________________________________________

finl-150x100    FINLAND

Participants: Harri Nikkula, Jussi Rossi, Petri Ahola, Samppa Ylönen, Seppo Pönni, Vesa Kuusela
Captains: Elisa Saarela, Kimmo Lintila
Delegate: Olli Saarela

___________________________________________

flag_of_kazakhstan-150x100    KAZAKHSTAN

Participants: Alisher Baimukhanov, Marat Yenikeyev, Vitaly Kitsak, Azamat Yerkebayev, Vyacheslav Rybalov, Ivan Kuznetsov
Captains: Oleg Borgul, Vitaly Shelkovyy
Delegate: Roman Botabekov

___________________________________________

flag_of_lithuania-150x100    LITHUANIA

Participants: Aidas Šunta, Modestas Atmanavičius, Martynas Mikelionis, Mindaugas Leonas, Artūras Skvirba, Marijus Eigirdas
Captains: Linas Žvaliauskas, Juozas Paulekas
Delegate: Vilmantas Šatas

___________________________________________

flag_of_mongolia-150x100    MONGOLIA

Participants: Danzandorj Munkhbat, Sharkhuu Ganzorig, Tumurpurev Erdenechuluun, Radnaasambuu Batsaikhan, Igori Altangerel, Tsendsuren Altangobi, Buyantogtokh Otgontumur
Coach: Adiya Mungunkhuyag

___________________________________________

semestafakta-norway-flag-150x100    NORWAY

Participants: Thomas Oedegaard, Odd Henning Hansen, Jonny Baekken, Cato Roeenbakken, Kjell Robert Kaspersen, Anders Furuseth Hansen
Captains: Svein Kristiansen, Marius Hassve

___________________________________________

poland-flag-150x100    POLAND

Participants: Tomasz Nysztal, Robert Florczak, Marcin Kostera, Wojciech Sokolnicki, Marcin Majewski, Piotr Raksimowicz
Captains: Krzysztof Zakrzewski, Bartosz Nysztal
Delegate: Piotr Jablonski

___________________________________________

flag_of_russia-150x100    RUSSIA

Participants: Nikolai Volodin, Dmitry Eliseev, Valerii Maslov, Vladimir Kuznetsov, Sergey Bolyakhin, Aleksei Romashin
Coaches: Sergey Kazantsev, Andrey Volkov
Coach assistants: Evgenii Chabutkin, Nikolay Lukoyanov
Delegate: Stanislav Radzishevsky

___________________________________________

 

sweden-flag-150x100    SWEDEN

Participants: Arto Jumisko, Folke Andersson, Johan Axelsson, Thomas Axelsson, Hakan Lovquist, Jimmi Bornstrom,
Captains: Peter Eriksson, Marino Sanvincenti

___________________________________________

flag_of_ukraine-150x100    UKRAINE

Participants: Denis Novgorodskyi, Ivan Shchevich, Vitalii Stadnichenko, Vladyslav Sydoriakin, Ihor Muzychka, Oleksii Zayko
Coach: Vitalii Levchenko
Coach: Dmytro Korzenkov
Delegate: Damir Shykhotarov

___________________________________________

usa-150x100    USA

Participants: Nick Schertz, Myron Gilbert, Ben Blegen, Chad Schaub, Kevin Kowalski, Lawrence Luoma
Captain: Mike Mcnett
Delegates: Scott Albrecht, Sean Warner

___________________________________________

latvija_150x100    LATVIA – host country 

Participants: Peteris Lideris, Raimonds Kinerts, Krisjanis Lisovskis, Aldis Voits, Aldis Varna, Maris Arins
Coaches: Normunds Grabovskis, Ainars Eglitis
Captain: Guntis Karklins

___________________________________________

 

Advertisements